Blog

WEEKENDOWY MARATON FILMOWY. NAJDŁUŻSZA Z MOŻLIWYCH LISTA NAJLEPSZYCH KOMEDII.

Mam wrażenie, że nieustannie szukam dobrych komedii. Przekopuję internety, rankingi, sprawdzam nowości kinowe, na Netflixie i HBO. I nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w ostatnim czasie nie powstało nic szczególnego, że zrobienie dobrej komedii stało się trudniejsze niż zgarnięcie Oscara.
W takich momentach sięgam po sprawdzone klasyki. Bo dzięki liście ulubionych filmów czas poświęcony na szukanie czegoś fajnego mogę przeznaczyć na oglądanie kolejnej pozycji z listy. To co kamera, akcja, go!

Przeczytaj więcej

NAUKA JEST SEXY! POZNAJ NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI W SIECI


Kilka lat temu w jednym z trend booków przeczytałam, że wiedza będzie towarem przyszłości i nie do końca w to uwierzyłam. Już wtedy miałam niezłą zajawkę na naukę i pociąg do wiedzy, ale nie wydawało mi się żeby ktoś podzielał moją miłość i do tego uważał, że nauka jest trendy. Dzisiaj wiem, jak bardzo się wtedy myliłam...

Przeczytaj więcej

LIFEHACKI PROSTO Z PARYŻA, CZYLI O CO CHODZI Z TYMI FRANCUZKAMI?

Był taki moment, że rynek wydawniczy przeżywał prawdziwy boom na hasła: francuski i paryski, odmieniane przez wszystkie przypadki. Każda z nas chciała być Paryżanką w Polsce i prowadzić wytworne życie, bez żadnego wysiłku. Czy to tylko literacka bajka czy naprawdę, we francuskim stylu życia jest coś, czym warto się inspirować?

Przeczytaj więcej

Stwórz (z nami) swoje idealne CV - 5 darmowych szablonów do pobrania

Pisanie CV i listu motywacyjnego potrafi zniechęcić nawet tych najbardziej wytrwałych. Jeżeli stoisz przed wyzwaniem zmiany pracy albo jesteś dopiero na początku swojej drogi zawodowej to na pewno przydadzą Ci się darmowe szablony CV, dzięki którym odpicujesz swoje Curiculum Vitae.

Przeczytaj więcej

(Moje) NAJLEPSZE ŚWIĄTECZNE FILMY

Lista świątecznych filmów w drugiej połowie października? Tak i to nie jest przedświąteczna akcja promocyjna! Lata praktyki w oglądaniu filmów, zwłaszcza w tym okresie, dają cenną wiedzę i pokazują, że jak zaczniesz za późno, to w przedświątecznej gorączce nie zdążysz. A szkoda by było, prawda? Zwłaszcza, że na tej liście znajdziesz coś więcej niż tylko znane pozycje, które pojawiają się w każdym świątecznym rankingu...

Przeczytaj więcej

WEEKEND W POZNANIU POD HASŁEM #FOODPORN

Weekend to zdecydowanie mało czasu dla Ciebie (i Twojego żołądka) żeby odwiedzić choćby połowę super food miejscówek Poznania, dlatego przygotuj skrupulatnie mapę miejsc, których posmakujesz i nie bój się wyselekcjonować tych najlepszych! Ruszamy w kulinarną podróż przez Poznań!

Przeczytaj więcej

LA DOLCE VITA. SŁODKA CODZIENNOŚĆ...

Pamiętasz jak Julia wyruszyła w swoją podróż „Jedz, módl się, kochaj”? Pierwszym punktem na jej liście była wizyta w Rzymie i ponowne odkrywanie przyjemności z jedzenia. Powoli, bez pośpiechu,
za to w skupieniu nad jego zapachem i smakiem. To właśnie jedna z tych życiowych radości, w której Włosi są mistrzami! Masz ochotę na odrobinę la dolce vita?

Przeczytaj więcej

KOLOROWY ŚWIAT TASCHENA

Prawdziwy zamysł Instagrama zrodził się na wiele lat przed powstaniem portalu, za którym dzisiaj szaleją miliony, a jego twórcą był Benedikt Taschen. Poznaj niesamowity i kolorowy świat wydawnictwa Taschen!

Przeczytaj więcej

Zakupy razem:

0.00

Sposób i koszt dostawy wybierzesz w następnym kroku

Twój koszyk jest pusty.

Dokonaj swoich pierwszych zakupów